فناوری

اپل برآورد خود از مبلغ لازم برای تعویض محصولات را کاهش داد

در تاریخ دهم ماه ژانویه‌ی سال جاری، اپل بی‌سروصدا برآورد‌های خود از مبلغی که کاربران لازم است برای تعویض محصولات دست دوم این شرکت (trade-in) با موارد نو و آکبند پرداخت کنند را کاهش داد. محصولاتی که هزینه‌ی تعویض آن‌ها کاهش یافته است شامل آیفون، آیپد، کامپیوترهای مک و مدل‌های مختلف اپل‌واچ می‌شود. به‌عنوان مثال قبل از تاریخ یادشده، در صفحه‌ی وبِ مربوط به تعویض محصولات اپل، مبلغی که برای تعویض گوشی هوشمند آیفون XS Max برآورد شده بود، بالاتر از ۶۰۰ دلار را شامل می‌شد، اما هم‌اکنون با کاهش ۱۰۰ دلاری، برآورد اپل از تعویض دستگاه مذکور بالای ۵۰۰ دلار است. تنها محصولاتی که این کاهش قیمت شامل‌شان نمی‌شود، مک‌بوک پرو، مک پرو، مک مینی و نسخه‌های ۱، ۲ و ۳ اپل‌واچ هستند.

مقاله‌های مرتبط:

قیمت‌های جدید تعویض آیفون‌ها در صفحه‌ی وبِ مربوط به تعویض محصولات اپل، با قیمت دستگاه‌های جدید در فروشگاه آنلاین اپل مطابقت دارد. هنگام ثبت سفارش برای محصولات جدید، تغییر به‌خصوصی برای قیمت‌های تعویض دستگاه‌های دست دوم از سری مک، آیپد و مدل‌های اپل‌واچ دیده نمی‌شود. به عبارتی هنگامی که کاربر قصد خرید محصول جدید و بازگرداندن یک مدل قدیمی‌تر را داشته باشد، تغییر قیمت تنها مربوط به دستگاه‌های آیفون است. لیست زیر شامل تمامی کاهش‌ها در قیمت تعویض دستگاه‌های اپل با نمونه‌های آکبندشان است.

قیمت‌های جدید اپل برای تعویض آیفون‌های دست‌دوم
مدل قیمت پیشین قیمت جدید
آیفون XS Max بالای ۶۰۰ دلار بالای ۵۰۰ دلار
آیفون XS بالای ۵۰۰ دلار بالای ۴۲۰ دلار
آیفون XR بالای ۳۷۰ دلار بالای ۳۰۰ دلار
آیفون X بالای ۴۰۰ دلار بالای ۳۲۰ دلار
آیفون ۸ پلاس بالای ۳۰۰ دلار بالای ۲۵۰ دلار
آیفون ۸ بالای ۲۲۰ دلار بالای ۱۷۰ دلار
آیفون ۷ پلاس بالای ۲۰۰ دلار بالای ۱۵۰ دلار
آیفون ۷ بالای ۱۵۰ دلار بالای ۱۲۰ دلار
آیفون ۶ اس پلاس بالای ۱۲۰ دلار بالای ۱۰۰ دلار
آیفون ۶ اس بالای ۱۰۰ دلار بالای ۸۰ دلار
قیمت‌های جدید اپل برای تعویض مک‌های دست‌دوم
مدل قیمت پیشین قیمت جدید
مک‌بوک‌پرو بالای ۲۵۳۰ دلار بالای ۲۵۳۰ دلار
مک‌بوک ایر بالای ۶۷۰ دلار بالای ۶۶۰ دلار
مک‌بوک بالای ۶۳۰ دلار بالای ۶۱۰ دلار
آی‌مک پرو بالای ۴۲۴۰ دلار بالای ۴۱۵۰ دلار
آی‌مک بالای ۱۵۶۰ دلار بالای ۱۵۰۰ دلار
مک پرو بالای ۱۷۰۰ دلار بالای ۱۷۰۰ دلار
مک مینی بالای ۲۳۰ دلار بالای ۲۳۰ دلار
قیمت‌های جدید اپل برای تعویض آیپدهای دست‌دوم
مدل قیمت پیشین قیمت جدید
آیپد پرو بالای ۲۹۰ دلار بالای ۲۲۰ دلار
آیپد بالای ۱۴۰ دلار بالای ۱۰۰ دلار
آیپد ایر بالای ۱۰۰ دلار بالای ۷۰ دلار
آیپد مینی بالای ۱۲۰ دلار بالای ۸۰ دلار
قیمت‌های جدید اپل برای تعویض اپل‌واچ‌های دست‌دوم
مدل قیمت پیشین قیمت جدید
اپل‌واچ سری ۴ بالای ۱۱۰ دلار بالای ۱۰۰ دلار
اپل‌واچ سری ۳ بالای ۷۰ دلار بالای ۷۰ دلار
اپل‌واچ سری ۲  بالای ۶۰ دلار بالای ۶۰ دلار
اپل‌واچ سری ۱  بالای ۳۰ دلار بالای ۳۰ دلار

تغییر در قیمت تعویض محصولات اپل، نه‌تنها برای فروشگاه آنلاین اپل در ایالات متحده، بلکه برای کشورها و مناطق دیگری از جمله انگلستان نیز اعمال شده است. وب‌سایت حوزه‌ی فناوری iFun.de اولین منبعی بود که به کاهش قیمت‌ها در فروشگاه آنلاین اپل در آلمان اشاره کرد. طی یک سال گذشته، کوپرتینونشین‌ها تبلیغات وسیعی برای برنامه‌ی تعویض محصولاتشان در خرده‌فروشی آنلاین و وب‌سایت شرکت مذکور به راه انداخته‌اند. اخیرا نیز تیم کوک، مدیرعامل اپل، برنامه‌ی تبلیغاتی را مؤثر توصیف کرد و توضیح داد یک‌سوم از مشتریانی که از خرده‌فروشی‌های آنلاین اپل بازدید می‌کنند، دست آخر یک دستگاه قدیمی را با محصولی جدیدتر معاوضه می‌کنند.

apple trade in

استفاده از سرویس تعویض محصولات اپل، همیشه آسان‌تر از فروش دستگاه دست‌دوم به یک شخص خاص خواهد بود، اما راحتی انجام این کار برای کاربران هزینه‌ی بیشتری در پی دارد. شما هرگز نمی‌توانید آن میزان پولی را که هنگام فروش مستقیم کسب می‌کنید، با استفاده از سرویس تعویض محصولات اپل به‌دست آورید. با این حال نکات و ترفندهایی وجود دارد که هنگام استفاده از سرویس مذکور لازم است مورد توجه قرار گیرند.

منبع