فناوری ایران

مکالمه ایرانسل و همراه اول در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان رایگان شد

به‌دنبال وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان که گرابانگیر هموطنان‌مان شده است، مکالمات درون شبکه‌ی تلفن‌های همراه رایگان اعلام شد.

امروز همراه اول و ایرانسل در اعلامیه‌هایی جداگانه این خبر را بیان کردند. اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران ضمن ابراز همدردی با سیل‌زدگان جنوب کشور طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در راستای مسئولیت اجتماعی و تسهیل ارتباطات در آن مناطق، کلیه‌ی مکالمات درون شبکه (به مقصد همراه اول و تلفن ثابت) تا پایان روز جمعه ۲۷ دی ماه در شهرهای کنارک، نیک شهر، فنوج، قصرقند، چابهار، سرباز، میرجاوه و دلگان و روستاهای این مناطق رایگان است.

ایرانسل نیز در اعلامیه‌ای بیان کرد:

«با هدف تسهیل ارتباطات و کمک به کاهش آلام سیل‌زدگان عزیز اهل استان سیستان و بلوچستان، تمامی مکالمه‌های درون شبکه ایرانسل از آغاز بامداد امروز ۲۳ دی، تا پایان روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه در مناطق آسیب‌دیده از سیل، از جمله میرجاوه، فنوج، کنارک، نیکشهر، قصرقند، دلگان، چابهار و سایر مناطق سیل‌زده و روستاها و جاده‌های اطراف رایگان است.

با توجه به اعلام هشدار وقوع سیل، تیم فنی ایرانسل پیش از جاری شدن سیلاب، در مناطق آسیب دیده حضور یافته و با بررسی شرایط و رفع آسیب‌های احتمالی ناشی از سیل، بر حفظ پایداری شبکه و برقراری ارتباط در شرایط دشوار سیلاب، نظارت می‌کند. شبکه ایرانسل کماکان در حالت طبیعی و پایدار قرار دارد.»

منبع